Kapadokya Yeşil Tur
 • kişi/gece 350,00 TRY
 • Tur Kodu 50K02
 • Konaklama Yok
 • Gezilecek Yerler 1. Durak: Esentepe Panorama 2. Durak: Derinkuyu Yeraltı Şehri 3. Durak: Ihlara Vadisi 4. Dur: Öğle Yemeği 5. Durak: Selime Manastırı 6. Durak: Yaprakhisar Panorama 7. Durak: Güvercinlik Vadisi 8. Dur: Oniks Üretim Yeri Gezisi
 • Kalkış Otel
 • Telefon
 • SİZİ ARAYALIM
Tur Fiyatları
TarihKişi BaşıÇocukTaksitler
01.04.2021
01.11.2021
350,00 TL0 - 0 Yaş Ücretsiz
0 - 0 Yaş 350,00 TL
Taksitler »
Turun düzenlendiği günler: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar

Kapadokya Yeşil Tur Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı


1. Durak: Esentepe Panorama
2. Durak: Derinkuyu Yeraltı Şehri
3. Durak: Ihlara Vadisi
4. Dur: Öğle Yemeği
5. Durak: Selime Manastırı
6. Durak: Yaprakhisar Panorama
7. Durak: Güvercinlik Vadisi
8. Dur: Oniks Üretim Yeri Gezisi

 

Kapadokya Yeşil Tur Programı – Güzergahı

“Kapadokya Yeşil Tur güzergahı nasıl?” sorununa bir yanıt aradığınızı tahmin ediyoruz. Zira sorunuza yanıt bulup şimdiden bu yerleri öğrenmek ve araştırmak için vaktiniz olduğundan kolaylıkla bu gezinin ilginizi çekip çekmeyeceğini anlayabilirsiniz.

Bizce, sadece araştırma esnasında bile yeterince büyüleneceksiniz. Gelin, sözü daha da uzatmadan bu turun en çok uğranan noktalarına şöyle bir göz atalım.

Kısa bir not olarak, uğranacak yerlerin o günkü şartlar altında değişiklik gösterebileceğini lütfen unutmayın.

 • Esentepe (ya da) Göreme Panorama

Başlangıç olarak şöyle bir etrafı izleyin ve keskin vadilerin, tuhaf bacaların yüksekten görünümü ile keyiflenin diye Esentepe ya da Göreme’de ilk mola verilir. Bu iki nokta da bol bol fotoğraf çekmeniz için harika açılara ve manzaralara sahiptir.

 • Derinkuyu Yeraltı Şehri

İşte, turun en önemli gezi noktalarından biriyle karşınızdayız: Derinkuyu Yeraltı Şehri. Dakikalar önce yüksekten etrafı izliyorken, burada yüzeyin altına inip çok özel bir zaman dilimine tanıklık edeceksiniz.

Yerin altında yaşanmış hayatların süslediği bu taştan oyulmuş şehirde gezerken antik ruhları ağılayan bir kilise, okul, mutfak, kapılar, koridorlar ve çok daha fazlasını görme şansına sahip olacaksınız.

Dahası, tam 8 katlı olan bu yeraltı şehrinin tarihi o kadar köklüdür ki, MÖ 3000’li yıllara kadar dayanır. Tüflü kayaların insanlar tarafından oyulmasıyla ortaya çıkmıştır.

İlk etapta Asurlular’ın yerleşime geçtiği bilinen bu şehir daha sonraları Hristiyan’ların Roma askerlerinden saklanma noktası haline gelmiştir.

Kısacası, burada yürürken tarihin farklı noktalarına tanıklık etme fırsatı bulacaksınız.

 • Ihlara Vadisi

Bir sonraki durak, Kapadokya Yeşil Tur isminin kaynak noktası olan yemyeşil bir yerde devam edecek: Ihlara Vadisi.

Kapadokya’nın en uzun vadisi olarak bilinen bu doğal alan, keskin yamaçları yaran bir patika, ormanlık, nehir ve el değmemiş bir doğa ile taçlanmıştır.

Ağaçaltı Kilisesi gibi önemli tarihi yapılara da ev sahipliği yapan vadide uzun soluklu bir yürüyüş yapmanın keyfine varacaksınız.

Kuş cıvıltıları, türlü hayvanlar ve çiçekler ve buz gibi nehrin şakırtıları eşliğinde yürürken şüphesiz ki şehir hayatının o yorucu, stresli ve bol grili etkisinden kolaylıkla arınacaksınız.

 • Selime Manastırı

Ihlara Vadisi’nin ardından yeşile boyanmış gözlerimizi tarihi çizgilerle buluşturmak için Selime Manastırı’na gideceğiz. Burası, Hristiyanlık açısından oldukça değerli kalıntılara ve bilgilere ev sahipliği yapmaktadır. Kapadokya’nın en eski katedralini keşfetmeye ve öğrenmeye doyamayacaksınız!

 • Güvercinlik Vadisi

Kapadokya’nın belki de en özel ve garip köşelerinden biri olan Güvercinlik Vadisi, Uçhisar yakınlarında konumlanmıştır. Büyük kaya kütlelerinin tepelerine dek oyulmuş güvercin yuvalarının hikayelerini dinlemek ve şanslıysanız türlü güvercinleri izleyebilmek, işte bu noktada mümkündür. O nedenle de kameralarınızı ve ruhunuzu bu özel yer için hazırlamayı unutmayın!

En İyi Kapadokya Yeşil Tur Hizmeti

Bahsi geçen tüm bu nefis köşelere ulaşmak, hatta çok daha fazlasına sahip olmak ister misiniz? Cevabınız “evet” ise, sizi baştan sona profesyonel bir şekilde hazırlanmış dopdolu bir Kapadokya Yeşil Tur programı ile selamlıyoruz.

Bu tur boyunca, profesyonel ve lisanslı tur rehberlerimiz sayesinde pek çok bilgi öğrenecek ve her anınızın unutulmaz bir şekilde geçeceğini göreceksiniz.

Güler yüzlü hizmet, alanında en iyilerden oluşan bir ekip ve bol macera için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişim kurmak!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Rehberlik Hizmeti
Sigorta
Otel Transfer Hizmeti
Tüm Giriş Ücretleri
Öğle Yemeği

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İçecekler
Bebekler için otobüste yer olması konusunda bir garanti yoktur
Bahşişler
Kişisel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Ek Bilgiler

  Rahat Giysiler
  Rahat Ayakkabılar
  Kişisel Harcamalar için Para
  Güneş Gözlüğü
  Şapka
  Kamera

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorum Yaz

  Kapadokya Yeşil Tur HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Birde Bu Turlara Bakın

  Kapadokya Balon Turu
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Balon Turu
  750,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya balon turu, rotasını Kapadokya’ya çevirmiş olan yerli ve yabancı turistlerin en çok araştırdığı, sorup soruşturduğu ve bilgi almaya çalıştıkları konulardan biridir. Bunun nedeni ise, şüphesiz ki bu nefes kesici turun koca bir hayat boyu birikebilecek anılar baz alındığında başka hiçbir şeye benzemeyen, tarifsiz bir macera olmasından kaynaklıdır. Bir diğer deyişle Kapadokya’da balona binmek, paha biçilmez bir deneyimdir. Ve bu şans hayatta belki de karşınıza yalnızca bir kez çıkar. İşt

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Yeşil Tur
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Yeşil Tur
  350,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Yeşil Tur, yani Güney Kapadokya Turu bin bir türlü eşsiz güzelliği ile meşhur olan Kapadokya’nın yeşilini ve mavisini bir araya getirir. Sonra, bununla da kalmaz ve sizi tarihi bilgiler, birbirinden güzel hisler ve büyüleyici peri bacaları ile baş başa bırakır. Bu program boyunca gözleriniz bayram eder, ciğerleriniz temiz havayla dolar ve kültürel birikiminiz bir hayli genişler. Kısacası, tek bir gün içinde hem Kapadokya’nın doğal örtüsünü izleme fırsatı bulur, hem de öğrenmekten geri

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Kırmızı Tur
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Kırmızı Tur
  350,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Kırmızı Tur, yani Kuzey Kapadokya Turu, Kapadokya günlük tur seçenekleri içinden en beğenilen ve sevilen turlardan biridir. Bu tur ile birlikte bir gününüzü bilgi ve nefis doğal oluşumlar ile doldurma şansı elde edersiniz. Öyle ki, birbirine yakın olarak konumlanmış en güzel Kuzey Kapadokya gezi noktaları bir araya gelir ve size peri bacaları, tarihi kalıntılar, enfes manzaralar ve kültürel bir şölen buketi hazırlarlar. Bu nedenle, tıpkı yüzlerce yerli ve yabancı turistin yaptığı gibi

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Jeep Safari
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Jeep Safari
  435,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Jeep Safari, Türkiye’nin en eşsiz arazilerinde geçen tam 2 saat 15 dakikalık bir maceradır. Ve bu etkileyici yolculuk sırasında Kapadokya’nın saf mükemmelliğini de, burayı bu kadar farklı kılan nitelikleri de kolaylıkla görebileceksiniz. Yine de şimdiden biraz fikir verelim: Oldukça rahat, modern ve tam donanımlı bir 4×4 cipte otururken kahverengi toprakların, yüksek uçurumların, yamaçların, peri bacalarının, otantik yerleşimlerin, tozlu yolların ve eşsiz Kapadokya atmosferinin tadını

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Yamaç Paraşütü
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Yamaç Paraşütü
  650,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Yamaç Paraşütü etkinliği ile göklerde süzülmek, Kapadokya anılarınızı bol heyecanla taçlandırmak için kayıt yaptırabileceğiniz en mükemmel Kapadokya turları arasındadır; hatta belki de en iyisidir… Zira Anadolu’nun mücevheri niteliğindeki Kapadokya’nın eşsiz topraklarını gökyüzünden seyretmek demek, hayatta karşınıza nadiren çıkacak bir fırsat anlamına gelir. Üstelik bunu yaparken bir yandan da kalbinizin atışlarını da dinleyebileceksiniz. Tabii ki, son derece büyük bir güven içinde…

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Türk Gecesi
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Türk Gecesi
  265,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Türk Gecesi, her ne kadar özellikle Türk kültürünü oluşturan mozaikleri keşfetmek isteyen yabancı turistlerin yoğun ilgisine maruz kalsa da, kendi kültürünü daha yakından ve çok daha zevkli bir perspektifle tanımak isteyen misafirlerimiz için de muhteşem bir seçenektir: Misafirperverliği ile nam salmış bu özel kültürün çok daha fazlasına sahip olduğunu keşfettikçe eminiz ki akşamınız daha bir güzel hale gelecektir. Dünyaca ünlü Türk mutfağımızın iştah açıcı yemeklerinin tadını çıkarır

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Deve Safari
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Deve Safari
  350,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Deve Safari gibi benzersiz bir etkinlik sadece Kapadokya kadar eşsiz olan topraklarda yapılabilir: Zaten bu nedenle de Kapadokya’ya gelmişken heyecan verici bir deve sürme deneyiminin tadını çıkarmadan eve dönmemelisiniz! Kapadokya’nın girintili çıkıntılı kayalık alanları sayesinde tam da develer için yaratılmış gibi duran doğal bir yürüyüş yolu ortaya çıkar. Bütün macera tutkunu gezginler de profesyonel deve bakıcıları ve eğitmenler yardımıyla işte bu doğal rota üzerinde deveye bine

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Balon İzleme Turu
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Balon İzleme Turu
  175,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Balon İzleme Turu, düzenlediğimiz tüm Kapadokya turları arasında belki de görselliği en yüksek olan turdur: Zira bu etkinlik boyunca (tam da gökte şafak sökerken) ufuktaki devasa renkli balonlar tarafından süslenmiş bir sahnenin tadını çıkarır, büyülenmişçesine onları izlemekten kendinizi alamazsınız. İşte yine bu balonların altında yanan harlı ateş de balonlar havada asılı kalmışken adeta yıldızlar gibi parıldayacaklar: Bu nedenle bu unutulmaz tablonun bol bol fotoğrafını çekmenizi ş

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Tuz Gölü Turu
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Tuz Gölü Turu
  400,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Tuz Gölü Turu programımıza kaydolmak, eşsiz bir kontrast yaratacak iki farklı ve nefis bölgeyi ve gezi noktasını birleştirmenin mükemmel bir yoludur: Kapadokya’nın kayalık, keskin ve kahverengi topraklarından ayrılacak ve Tuz Gölü’nün beyaz ve göz alabildiğine uzanan düzlüğüne varacaksınız. Hatta bu yüzden muhtemelen biraz sersemlemiş hissedeceksiniz; zira bu keskin geçiş sizi kesinlikle büyüleyecek! Tuz Gölü’nü eşsiz ve önemli kılan birçok sebep vardır ve aşağıdaki satırlarda size he

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Semazen Gösterisi
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Semazen Gösterisi
  220,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Semazen Gösterisi kültürel, manevi, dini ve tarihi olguları bir araya getirerek son derece ilgi çekici, eşsiz ve büyüleyici özellikleriyle tüm Kapadokya turları arasından sıyrılır. Özellikle hem kısa süreli aktivitelerden hem de manası derin programlardan hoşlanıyorsanız bu etkinlik eminiz ki oldukça hoşunuza gidecektir. Bu nedenle de Kapadokya sınırlarında bambaşka hisler ve huşu ile buluşmak isterseniz, seçiminizi bu aktiviteye kayıt yaptırmaktan yana kullanmanızı tavsiye ederiz.

  İnceleSatın Al
  info@turbudur.com.tr
  E-posta listemize katılın, paket turlardan ve fırsatlardan ilk siz haberdar olun!