Kapadokya Balon Turu
 • kişi/gece 750,00 TRY
 • Tur Kodu 50K01
 • Konaklama Yok
 • Gezilecek Yerler
 • Kalkış Otel
 • Telefon
 • SİZİ ARAYALIM
Tur Fiyatları
TarihKişi BaşıÇocukTaksitler
01.04.2021
01.11.2021
750,00 TL0 - 0 Yaş Ücretsiz
0 - 65 Yaş 750,00 TL
Taksitler »
Turun düzenlendiği günler: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar

Kapadokya Balon Turu Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı


Sizi Neler Bekliyor?

Kapadokya balon turu süresi boyunca o kadar keyifli anlar yaşayacaksınız ki, bu hisleri ne derece tarif edebiliriz, bilemiyoruz.

Öncelikle, ayaklarınızın altında dünya üzerinde eşi benzeri olmayan bir manzaranın serili olacağını söylemek isteriz. Bu manzarada peri bacaları, keskin vadiler, kıvrımlı ve tozlu yollar var. Girintili çıkıntılı, hatta aya benzer yüzeyi ile Kapadokya topraklarının kahverengi eşsizliği gözlerinizi şenlendirecek.

Bununla birlikte seçeceğiniz saate göre (ki tavsiyemiz gün doğumu ya da günbatımı süreci olacak) ufkun dönen rengi ile adeta büyüleneceksiniz.

Kırmızımsı renk etrafa yayılırken vadiler ve bacalar daha bir güzelleşecek. Tabii bu esnada bindiğiniz balon gibi pek çoğu daha havada süzülüyor olacak. Onların alevleri de yıldızlar gibi gökte parlayacak!

Uçmanın vereceği heyecan ve keyif, başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir deneyim olacak: Ne bir uçak, ne de bir zirveden etrafı izlemek… Metrelerce yükseklikte, bir sıcak hava balonu sepeti içinde havada asılı kalmak, başka hiçbir şeye benzemez!

Sona yaklaşırken, yavaşça süzülüp bir tüy misali yere iniyorsunuz. Bin bir çeşit his, nefis manzaralar ve belki de kısa sürede edineceğiniz arkadaşlıklar da o andan itibaren hafızanıza kazınıyor.

Nasıl Hazırlanmalısınız?

Kapadokya sıcak hava balonu turu misafirlerinden biri olmayı kararlaştırdıysanız fakat tam olarak nasıl hazırlanmanız gerektiğini bilmiyorsanız, hemen anlatalım:

 • Öncelikle, eğer ciddi manada yükseklik korkunuz ya da kalp rahatsızlıklarınız varsa, bu tur sizin için pek eğlenceli olmayabilir. Bu konuda doktorunuzdan tavsiye almayı unutmayın!
 • Biniş yapabileceğiniz saatin oldukça serin olabileceğini unutmayın. Bu nedenle yanınıza ceket gibi ekstra kıyafetler getirmek iyi bir fikir olabilir.
 • Cep telefonunuzun ya da kameranızın şarjının tamamen dolu olduğundan mutlaka emin olun: Kaçırmak istemeyeceğiniz kareler bulacaksınız.
 • Son olarak, derin derin nefes alıp verin… Ayrıca havadayken sık sık yutkunarak meydana gelecek olan basıncı kontrol altına alabilirsiniz.

İşte hazırlık aşaması bu kadar kolay ve pratiktir!

Kapadokya Balon Turu Güvenli mi?

Gelelim en çok merak edilen sorulardan birinin cevabına… Balonla uçmak güvenli midir? Evet, doğru koşullar altında tamamen güvenlidir. Zira kendisi, yıllardır düzenlenmekte olan bir organizasyondur ve bazı hayati önem taşıyan elementler sağlandığında korkulacak hiçbir şey yoktur.

Bu elementler:

 • Balonun düzenli olarak teknik bakımının yapılması,
 • Balon pilotunun lisanslı ve deneyimli olması,
 • Hava şartlarının uçuşa müsait olması,
 • Misafirlerin kurallara uyması maddelerinden oluşur.

Peki ama Kapadokya balon kazası haberi yok mudur? Elbette vardır. Lakin bu haberler, şu ana kadar yapılmış olan uçuşların yüzde 1’lik kısmını ancak oluşturur. Bunlar da genellikle yukarıdaki maddelerin ihlali sebebiyle ortaya çıkmıştır.

Bu nedenle, kesinlikle profesyonel bir sağlayıcı ile anlaşılmalıdır. Bir tüyo olarak, Kapadokya balon turu tavsiye eden kişilerden tercih ettikleri acenteyi referans olarak alabilirsiniz.

En İyi Kapadokya Balon Turu Hizmeti

En iyi balon turu organizatörü hakkında fikir verecek bir yakınınız yoksa ve araştırma yapmakla uğraşmak istemezseniz, yukarıda bahsi geçen özellikleri bir araya getirip size son derece güvenli, etkileyici ve macera dolu bir Kapadokya balon turu süreci vaat ettiğimizi söylemek isteriz! Bu süreçte:

 • Baştan sona profesyonel ve güler yüzlü bir hizmet alacaksınız.
 • Tam donanımlı balonlarımızda yüzde yüz güvenle uçacaksınız.
 • Tabii ki unutulmaz dakikalar yaşayacaksınız!

Dahası, Kapadokya balon turu fiyatları 2021 tablomuzu oldukça ekonomik bir şekilde, kalite-fiyat dengesinde harika bir hassaslık kurarak yarattık!

Kısacası, asla pişman olmayacağınız bir uçuş deneyimi yaşamak için bizimle iletişim kurmanız yeterli!

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Otel Transferi Hizmeti

Sigorta

Uçuş Sertifikası
 
Şampanya

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İçecekler

Kişisel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Ek Bilgiler

  Rahat ve Sıcak Tutacak Giysiler
  Güneş Gözlüğü
  Kişisel Harcamalar için Para
  Kamera

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorum Yaz

  Kapadokya Balon Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Birde Bu Turlara Bakın

  Kapadokya Balon Turu
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Balon Turu
  750,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya balon turu, rotasını Kapadokya’ya çevirmiş olan yerli ve yabancı turistlerin en çok araştırdığı, sorup soruşturduğu ve bilgi almaya çalıştıkları konulardan biridir. Bunun nedeni ise, şüphesiz ki bu nefes kesici turun koca bir hayat boyu birikebilecek anılar baz alındığında başka hiçbir şeye benzemeyen, tarifsiz bir macera olmasından kaynaklıdır. Bir diğer deyişle Kapadokya’da balona binmek, paha biçilmez bir deneyimdir. Ve bu şans hayatta belki de karşınıza yalnızca bir kez çıkar. İşt

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Yeşil Tur
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Yeşil Tur
  350,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Yeşil Tur, yani Güney Kapadokya Turu bin bir türlü eşsiz güzelliği ile meşhur olan Kapadokya’nın yeşilini ve mavisini bir araya getirir. Sonra, bununla da kalmaz ve sizi tarihi bilgiler, birbirinden güzel hisler ve büyüleyici peri bacaları ile baş başa bırakır. Bu program boyunca gözleriniz bayram eder, ciğerleriniz temiz havayla dolar ve kültürel birikiminiz bir hayli genişler. Kısacası, tek bir gün içinde hem Kapadokya’nın doğal örtüsünü izleme fırsatı bulur, hem de öğrenmekten geri

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Kırmızı Tur
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Kırmızı Tur
  350,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Kırmızı Tur, yani Kuzey Kapadokya Turu, Kapadokya günlük tur seçenekleri içinden en beğenilen ve sevilen turlardan biridir. Bu tur ile birlikte bir gününüzü bilgi ve nefis doğal oluşumlar ile doldurma şansı elde edersiniz. Öyle ki, birbirine yakın olarak konumlanmış en güzel Kuzey Kapadokya gezi noktaları bir araya gelir ve size peri bacaları, tarihi kalıntılar, enfes manzaralar ve kültürel bir şölen buketi hazırlarlar. Bu nedenle, tıpkı yüzlerce yerli ve yabancı turistin yaptığı gibi

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Jeep Safari
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Jeep Safari
  435,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Jeep Safari, Türkiye’nin en eşsiz arazilerinde geçen tam 2 saat 15 dakikalık bir maceradır. Ve bu etkileyici yolculuk sırasında Kapadokya’nın saf mükemmelliğini de, burayı bu kadar farklı kılan nitelikleri de kolaylıkla görebileceksiniz. Yine de şimdiden biraz fikir verelim: Oldukça rahat, modern ve tam donanımlı bir 4×4 cipte otururken kahverengi toprakların, yüksek uçurumların, yamaçların, peri bacalarının, otantik yerleşimlerin, tozlu yolların ve eşsiz Kapadokya atmosferinin tadını

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Yamaç Paraşütü
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Yamaç Paraşütü
  650,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Yamaç Paraşütü etkinliği ile göklerde süzülmek, Kapadokya anılarınızı bol heyecanla taçlandırmak için kayıt yaptırabileceğiniz en mükemmel Kapadokya turları arasındadır; hatta belki de en iyisidir… Zira Anadolu’nun mücevheri niteliğindeki Kapadokya’nın eşsiz topraklarını gökyüzünden seyretmek demek, hayatta karşınıza nadiren çıkacak bir fırsat anlamına gelir. Üstelik bunu yaparken bir yandan da kalbinizin atışlarını da dinleyebileceksiniz. Tabii ki, son derece büyük bir güven içinde…

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Türk Gecesi
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Türk Gecesi
  265,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Türk Gecesi, her ne kadar özellikle Türk kültürünü oluşturan mozaikleri keşfetmek isteyen yabancı turistlerin yoğun ilgisine maruz kalsa da, kendi kültürünü daha yakından ve çok daha zevkli bir perspektifle tanımak isteyen misafirlerimiz için de muhteşem bir seçenektir: Misafirperverliği ile nam salmış bu özel kültürün çok daha fazlasına sahip olduğunu keşfettikçe eminiz ki akşamınız daha bir güzel hale gelecektir. Dünyaca ünlü Türk mutfağımızın iştah açıcı yemeklerinin tadını çıkarır

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Deve Safari
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Deve Safari
  350,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Deve Safari gibi benzersiz bir etkinlik sadece Kapadokya kadar eşsiz olan topraklarda yapılabilir: Zaten bu nedenle de Kapadokya’ya gelmişken heyecan verici bir deve sürme deneyiminin tadını çıkarmadan eve dönmemelisiniz! Kapadokya’nın girintili çıkıntılı kayalık alanları sayesinde tam da develer için yaratılmış gibi duran doğal bir yürüyüş yolu ortaya çıkar. Bütün macera tutkunu gezginler de profesyonel deve bakıcıları ve eğitmenler yardımıyla işte bu doğal rota üzerinde deveye bine

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Balon İzleme Turu
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Balon İzleme Turu
  175,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Balon İzleme Turu, düzenlediğimiz tüm Kapadokya turları arasında belki de görselliği en yüksek olan turdur: Zira bu etkinlik boyunca (tam da gökte şafak sökerken) ufuktaki devasa renkli balonlar tarafından süslenmiş bir sahnenin tadını çıkarır, büyülenmişçesine onları izlemekten kendinizi alamazsınız. İşte yine bu balonların altında yanan harlı ateş de balonlar havada asılı kalmışken adeta yıldızlar gibi parıldayacaklar: Bu nedenle bu unutulmaz tablonun bol bol fotoğrafını çekmenizi ş

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Tuz Gölü Turu
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Tuz Gölü Turu
  400,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Tuz Gölü Turu programımıza kaydolmak, eşsiz bir kontrast yaratacak iki farklı ve nefis bölgeyi ve gezi noktasını birleştirmenin mükemmel bir yoludur: Kapadokya’nın kayalık, keskin ve kahverengi topraklarından ayrılacak ve Tuz Gölü’nün beyaz ve göz alabildiğine uzanan düzlüğüne varacaksınız. Hatta bu yüzden muhtemelen biraz sersemlemiş hissedeceksiniz; zira bu keskin geçiş sizi kesinlikle büyüleyecek! Tuz Gölü’nü eşsiz ve önemli kılan birçok sebep vardır ve aşağıdaki satırlarda size he

  İnceleSatın Al
  Kapadokya Semazen Gösterisi
  Günü Birlik 26.09.2021
  Kapadokya Semazen Gösterisi
  220,00 TL Kişi Başı

  Kapadokya Semazen Gösterisi kültürel, manevi, dini ve tarihi olguları bir araya getirerek son derece ilgi çekici, eşsiz ve büyüleyici özellikleriyle tüm Kapadokya turları arasından sıyrılır. Özellikle hem kısa süreli aktivitelerden hem de manası derin programlardan hoşlanıyorsanız bu etkinlik eminiz ki oldukça hoşunuza gidecektir. Bu nedenle de Kapadokya sınırlarında bambaşka hisler ve huşu ile buluşmak isterseniz, seçiminizi bu aktiviteye kayıt yaptırmaktan yana kullanmanızı tavsiye ederiz.

  İnceleSatın Al
  info@turbudur.com.tr
  E-posta listemize katılın, paket turlardan ve fırsatlardan ilk siz haberdar olun!