Hisarönü Tekne Turu
 • kişi/gece
 • Tur Kodu 48M07
 • Konaklama Yok
 • Gezilecek Yerler 1. Durak: Orhaniye Koyu 2. Durak: Selimiye Koyu 3. Durak: Kamelya Adası 4. Durak: Dişlice Adası 5. Durak: Tavşan Adası O günkü hava durumu ve yoğunluğa bağlı olarak rotada değişiklikler olabilir
 • Kalkış Otel
 • Telefon
 • SİZİ ARAYALIM
Tur Fiyatları

Hisarönü Tekne Turu Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı


1. Durak: Orhaniye Koyu

2. Durak: Selimiye Koyu

3. Durak: Kamelya Adası

4. Durak: Dişlice Adası

5. Durak: Tavşan Adası

O günkü hava durumu ve yoğunluğa bağlı olarak rotada değişiklikler olabilir

 

Vereceğimiz bu yüzme molalarında Ege Denizi’nin hoş sıcaklığını içinizde hissedeceksiniz. Bununla birlikte Kamelya adasında kayalık yollardan geçip 12. yüzyılda yapılmış antik Bizans Kilisesi’nde bulunan yıllanmış zeytin ağaçlarının kokusunu soluma imkanınız olacak ve kilise önünde bulunan mozaik panelin büyülü çemberinde bir dilek tutabilirsiniz. Tavşan adasında verdiğimiz molada tavşan beslerken güzel anlar yakalayıp fotoğraf çekilebilirsiniz.

 • Orhaniye

İlk durak Orhaniye Koyudur. Ege kıyılarında ilerleyip Martha Marino’nun en büyük marinalarını geçtiğinizde efsanevi bir plaja ve restorana sahip Kız Kumu’na ulaşacaksınız.

 • Selimiye

İkinci durağımız ismini Kanuni Sultan Süleyman’ın varisi II. Selim’den alan Selimiye Koyudur. Koyun komik bir diğer adı da sarhoş körfezidir. II. Selim şöhretini Yunan şarabına ve kadınlara olan düşkünlüğünden almıştır.

Bir efsaneye göre burada uçurumdan düşerek ölmüştür. Diğer bir inanış ise II. Selim’in her zamanki gibi sarhoş olup hamamda cariyelerden birini kovalarken düşüp kafasını mermere vurarak ölmüş olmasıdır.

 • Kamelya Adasında

Üçüncü durağımız olan Kamelya Adasında sadece yüzmeyeceksiniz. Adanın zirvesindeki 12. yüzyıldan kalma antik Bizans Kilisesi’ne bir yürüyüş yapabilirsiniz. Bu kiliseden geriye sadece duvarlar kalmıştır.

Bu duvar beyaz, siyah ve pembe mozaiklerle çevrilidir. İnanışa göre kilisenin yanında iki tane sihirli yer bulunmaktadır. Maddi dileklerde bulunabileceğiniz yıllanmış ve hala meyve veren bir zeytin ağacı, diğeri ise manevi dileklerde bulunabileceğiniz kilisenin girişinde olan mozaik bir çemberdir.

 • Dişlice Adası

Dördüncü durağımız ise Dişlice Adasıdır. Bu volkanik ada ismini bir ejderin ağzına benzetilmesiyle almıştır. Adada mali meselelerde bol şans getireceğine inanılan çok sayıda deniz kabuğu bulunmaktadır.

 • Tavşan Adası

Beşinci durağımız Tavşan Adasıdır. Aynı zamanda adaya ulaştığınızda tavşan besleyebilir ve arşivinize ekleyeceğiniz güzel pozlar yakalayabilirsiniz.

 • Akvaryum Koyu

Son durağımız olan Akvaryum Koyunda su diğer duraklardan daha yoğundur. Vücut sağlığınız için çok yararlı olan bu koyda deniz gittikçe derinleşmektedir ve su altında bulunan travertenlere sahiptir.

 

Not: Bu tur daha çok Rus turistlerin rağbet gösterdiği bir turdur ve tur konsepti Ruslara yöneliktir.  

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Otel Transferi (İçmeler, Armutalan, Siteler Mahallesi ve Marmaris Merkezden)

Turunç, Selimiye, Orhaniye, Bozburun, Yalancıboğaz vs. bölgelerinden transfer yoktur.

Sigorta

Öğle Yemeği

Limitsiz Alkolsüz İçecekler (Çay, Kahve, Kola, Gazoz, Su)

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorum Yaz

  Hisarönü Tekne Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Birde Bu Turlara Bakın

  info@turbudur.com.tr
  E-posta listemize katılın, paket turlardan ve fırsatlardan ilk siz haberdar olun!