Marmaris Kleopatra Plajı Turu
 • kişi/gece
 • Tur Kodu 48M04
 • Konaklama Yok
 • Gezilecek Yerler 1. Durak: İncekum Plajı 2. Durak: Lacivert Koy 3. Durak: Kleopatra Adası 4. Durak: Fenerli Ada O günkü hava durumu ve yoğunluğa bağlı olarak rotada değişiklikler olabilir
 • Kalkış Otel
 • Telefon
 • SİZİ ARAYALIM
Tur Fiyatları

Marmaris Kleopatra Plajı Turu Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı


Marmaris Kleopatra Plajı Rezervasyonu

Rezervasyonunuzu online olarak/telefonla (katılımcı sayısını ve yaşlarını tam olarak belirtip) ücretsiz bir şekilde yaptırdıktan sonra ödemeyi limana geldiğinizde nakit olarak tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca, grup olarak kayıt yaptırmak isterseniz özel indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bilgi almak için ise yapmanız gereken tek şey bizimle iletişim kurmak.

Neden Kleopatra Plajı’nı Ziyaret Etmelisiniz?

Rivayet olunur ki Mısır kraliçesi Kleopatra ve Roma hükümdarı olan sevgilisi Marcus Antanius zaman geçirmek ve keyif almak için bu adaya gelirlermiş. Burayı o kadar severlermiş ki buluşma noktaları yapmışlar.

Lakin adanın denizi, havası, manzarası çok şahane olsa da, adada kum yokmuş. Kleopatra’nın da bu durum hiç hoşuna gitmiyormuş. Bunun üzerine, Marcus Antonius sevgilisini mutlu etmek için Mısır’dan yüzlerce ton kumu gemilere yükletmiş ve bu adaya getirtmiş. Bu yüzden de bu adaya günümüzde Kleopatra Adası deniliyor.

İşte Kleopatra Plajı, geçmişten günümüze getirdiği enteresan hikayesi ile yerli ve yabancı turistleri bir mıknatıs gibi kendisine çeker. Biz de, bu ilgi çekici rivayeti ve doğal güzellikleri profesyonel hizmetimiz ile birleştiririz. Adaya ulaşmanın tek yolu tekne turları olduğundan ve bu alanda en iyi hizmeti biz verdiğimizden, karşınıza reddedemeyeceğiniz bir fırsat çıkarıyoruz!

Tekne Turu için Hazırlık Aşaması & Bilinmesi Gerekenler

Marmaris Kleopatra Plajı turu öncesinde bilmeniz gereken ayrıntıları ve çantanızı nasıl hazırlamanız gerektiğini bu bölümde açıklayacağız. Böylece tamamen eksiksiz bir şekilde turumuza katılmış olacaksınız.

 • Çantanıza mayo, havlu, güneş kremi, güneş gözlüğü ve şapka koymayı unutmayın.
 • Otelinizden ayrılmadan önce rahat kıyafetler ve ayakkabılar giymenizi tavsiye ediyoruz.
 • Ani hava değişikliği gibi durumlarda tur güzergahında ve mola sürelerinde değişiklik olabilir.
 • Kameranızı ve telefonunuzu çekim yapmaya hazır hale getirin!

Kleopatra Tekne Turu Güzergahı

Programımızı başlatmak için sabah saat 9:00-10:00 aralığında Marmaris’te kaldığınız otelinizden sizi alacağız. Konforlu aracımız ile keyifli bir sürüşten sonra, 10:30’da limandan kalkacak olan teknemize ulaşacağız.

Profesyonel ve güler yüzlü ekibimizle tanışıp rezervasyon kontrolü ve ödeme gibi işlemleri hallettikten sonra tekneye geçeceğiz. Herkes yerine geçtiğinde Marmaris’in en güzel noktalarına açılmaya hazır olacağız.

1) İncekum Plajı

Altın kumlarıyla meşhur olan İncekum Plajı, Marmaris Kleopatra Tekne Turu güzergahımızın ilk durağı olacak. Burada turkuaz renkli sulara atlayıp bedenimizi serinletirken çevrenin doğal güzelliğini seyrederek ruhumuzu ve zihnimizi de arındıracağız. Yaklaşık 30 dakikalık yüzme molasını yüzerek de, teknede güneşlenerek de kullanabilirsiniz.

2) Fenerli Ada & Öğle Yemeği

Serinleyip tekneye geri döndükten sonra programımızın ikinci durağı olan Fenerli Ada’ya doğru yola çıkıyoruz. El değmemiş doğası, ormanlık alanları ve kristal sularıyla göz dolduran bu minik cennette 1 saat boyunca yüzebilir, etrafı seyredebilir ve güneşlenebilirsiniz. Mola esnasında birbirinden lezzetli yemeklerimizi de servis edeceğiz. Enerjinizi ve karnınızı enfes tatlarla doldurduktan sonra vaktinizi dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

3) Sedir Adası – Kleopatra Plajı

Bir sonraki adımda, Marmaris Kleopatra turu rotamızın mihenk taşı olan ve Sedir Adası’nda bulunan Kleopatra Plajı’na açılacağız. Burada tam 3 saat boyunca yüzebilir, doğal güzellikleri keşfedebilir, yürüyüş yapabilir ve adanın tarihini öğrenebilirsiniz. Tertemiz kumları ve suyu ile daha önce yüzdüğünüz hiçbir yere benzemeyecek olan ve son derece keyif alacağınız bu bölgede bol bol fotoğraf ve video çekimi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Sedir Adasında Başka Neler Var?

Sedir Adası üzerinde:

 • Apollon Tapınağı
 • Agora
 • Tiyatro
 • Nekropolis gibi çok önemli yapıtların kalıntıları bulunuyor.

Ancak, maalesef bunların hiçbiri günümüze sağlam olarak gelmemiş ve daha çok kalıntı durumundalar. Yine de tarihe meraklı iseniz ilginizi oldukça çekebilir.

İlginç bir not olarak eklemeliyiz: Sedir Adasında bulunan dünyaca ünlü Kleopatra Plajı’na terlikle dahi basmak yasaktır. Çünkü buradaki kumlar çok özel ve kumların daha da azalması istenmiyor. Bu nedenle bölge 24 saat boyunca güvenlik görevlileri tarafından gözetlenir ve iplerle çevrelenmiş durumdadır.

Bu nedenle buradaki serbest vaktinizi plajda değil de turkuaz denizin içinde geçirmek çok daha mantıklı olacaktır bize kalırsa. Zaten böyle bir denizde yüzmek inanın çok keyifli; hiç çıkmak istemeyeceksiniz.

4) Yunus Koyu

Tur güzergahımızın son durağı olan Yunus Koyu’na açılacağız. Mavinin tonlarını kusursuz geçişlerle bir araya getiren denizi ve kayalıklı kıyıları ile kalabalıklardan, gürültüden, stresten ve zihnimizi ele geçiren bütün olumsuz düşüncelerden sıyrılıp bu doğa harikasında 30 dakika sularla buluşacağız. Tabii ki bu esnada teknede güneşlenip güzel manzaranın tadını da çıkarabilirsiniz.

Marmaris Kleopatra turumuz sona erdiğinde limana geri dönüş yapacağız. Burada gemi ekibimizle vedalaşıp transfer aracımıza bineceğiz ve sizi otelinize geri götüreceğiz. Varışta, turumuz başarıyla ve güzel anılarla sonlanmış olacak.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Otel Transferi (İçmeler, Armutalan, Siteler Mahallesi ve Marmaris Merkezden)

Turunç, Selimiye, Orhaniye, Bozburun, Yalancıboğaz vs. bölgelerinden transfer yoktur.

Sigorta

Öğle Yemeği (Tavuk, salata ve makarna)

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

İçecekler

Ada Giriş Ücreti (Ada giriş ücreti 36 liradır. MEB’e bağlı öğretmenlerden, 65 yaş üstü kişilerden ve Müze Kartlılardan ada giriş ücreti alınmaz)

Kişisel Harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorum Yaz

  Marmaris Kleopatra Plajı Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Birde Bu Turlara Bakın

  info@turbudur.com.tr
  E-posta listemize katılın, paket turlardan ve fırsatlardan ilk siz haberdar olun!